Menü

Klima Servisi


Klima Servisi

Yaz aylarının olmazsa olmazı haline gelen klimalar, serinlemek amacıyla kullandığımız ürünlerin başında gelir. Fakat arızalandıklarında büyük bir sorun haline gelebilirler. Klima arızası dikkate alınması gereken bir sorundur. Ayrıca arıza meydana gelmese de altı ayda ya da yılda bir defa servis tarafından bakımı yapılması gereken ürünlerdendir. Sarıyer klima servisi, tam da bu amaçla hizmetinizdedir.

Klima Servisi Hangi Durumlarda Çağırılmalıdır?

  • Klimayı ilk aldığınızda montajının yapılabilmesi için ücretsiz servisten faydalanabilirsiniz. Adresiniz nerede olursa olsun servis elemanlarımız size seve seve yardımcı olacaklardır.
  • Yeterince ya da isteğe göre soğutmama sorunu en sık rastlanan arızalardan biridir. Bunun birden çok sebebi olabilir. Gazı bitmiş olabilir ya da kompresör arızası olabilir. Servis elemanlarımız arızanın tespitini sağladıktan sonra gereken çözümü sunacaktır.
  • Klima iç ünitenin kenar kısmından su damlattığında, yolunda gitmeyen bir durum var demektir. Bu arızanın engellenebilmesi için drenaj borusuna su girmemesine dikkat edilmelidir. Ayrıca su gideri tıkandığında da bu sorun ortaya çıkabilmektedir.
  • Klimada ses çıkması da arızalar arasında gösterilir. Bu ses, klima filtresinin aşırı dolduğu anlamına gelmektedir. Servis elemanları filtre temizliği ile ilgilenmektedir.
  • Klima tamamen çalışma belirtisi göstermediğinde, bu durum da arıza kategorisine girer. Öncelikle klimaya elektrik gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Acil durum anahtarı aracılığıyla test konumunda da çalışmıyorsa servis çağırmanız gerekebilir.