Menü

Sarıyer Klima Bakımı


Sarıyer Klima Bakımı

Pek çok ürün gibi klimanın da düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Böylece hem daha sağlıklı hem de daha uzun ömürlü bir kullanım sağlanır. Müşterilerimizden montaj esmasında bilgi verilerek birkaç bakım yapması istenir. Geri kalan bakımlar tenkil elemanlarca sağlanır. Biz, ekibimizle sizlere bu hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Hava Filtresi Bakımı:

15 günde bir temizlenmesi gereken filtrenin çıkarılıp takılması son derece kolaydır ve özel bir çaba gerektirmez. Hava sirkülasyonunun sağlıklı sağlanabilmesi için filtrenin düzenli olarak temizlenmesi son derece önemlidir. Filtre temizlenirken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Su ile ya da susuz olarak temizliği sağlanabilir. Güneşte ya da asılarak kurutulması tavsiye edilmez ve en önemlisi, filtre takılı değilken klimayı çalıştırmak klimanıza zarar vererek ömrünü kısaltacaktır.

  • Periyodik Bakım:

Bu bakım teknik servis elemanlarımız tarafından sağlanmaktadır. Bu bakım sırasında soket girişleri kontrol edilir, duyu ses ve estetik görünüm kontrolü yapılır. Ayrıca evaporatör basınçlı su ya da basınçlı hava ile temizlenir. Fan pervaneleri ile drenaj tavası temizlenir. Basınç kontrolü sağlanır, döner aksam yatakları kontrol edilir.

Klima Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar

İç ünite filtresinin temizliği çok iyi yapılmalıdır. İç ünite kesinlikle kimyasal kullanılarak yıkanmamalıdır. Alçak yüksek basınç kontrolü sağlanmalı ve boruların izolasyonunda bir sorun olup olmadığı da kontrol edilmelidir.