Menü

Sarıyer Klima Gaz Dolumu


Sarıyer Klima Gaz Dolumu

Klimanızda kaçak var ise gazı bitecektir. Gaz kaçırmayan klimalar uzun süre sağlıklı çalışmaya devam edecektir. Montaj aşamasında kurulum hatası olarak rekor kapaklarının eksik kapatılması ya da borularda oluşan çatlaklar, fark edilmeyen gaz kaçağına neden olur. Fakat klimaya gaz dolumu işlemine geçmeden önce muhakkak gazın bittiğinden emin olmak gerekir. Borular üzerinde oluşan karlanmada gazın bitip bitmediği anlaşılabilir.

Klimaya Gaz Dolumu Nasıl Yapılır?

Klime içinde gaz kalmadığı tespit edildikten sonra dış ünitede bulunan barkod üzerinden hani cins gaz gerektiği belirlenir. Piyasada klima için kullanılan iki tür gaz mevcuttur. Bunlardan biri ozon tabakasına zararsız olan 410A gaz, diğeri de 22A gazdır. Gazın miktarı 5 kilogram kadar olmalıdır. Klima markasından, uygun olan gaz markası belirlendikte hemen sonra gaz saati ve gaz akış hortumu aracılığıyla gaz dolum işlemine başlanır. Gaz tüpü ve klimanın bağlantısı yapıldıktan sonra gaz tüpü muhakkak ters çevrilmeli ve işleme bu şekilde devam edilmelidir. Gaz saatinin açılmasının ardından gaz aktarımı 3,5 bar görünene kadar devam eder ve ardından kapatılır. Gaz dolum aletleri çeşitlidir. Bazıları bireysel kullanıma uygun iken, bazıları profesyonel bilgi ve klima terimleri hakkında teknik bilgi gerektirir.

Bu işlemi teknik servis elemanlarının yapması daha sağlıklı olacaktır. Alanında profesyonel elemanlarımız sayesinde hiçbir sıkıntı yaşamadan gaz dolum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.