Menü

Sarıyer Klima Tamiri


Sarıyer Klima Tamiri

Pek çok nedenden dolayı bugüne dek sorunsuz çalışan klimanız arıza yapmış olabilir. Bazı ufak sorunlar müşteri tarafından çözülebilir olsa da (hava filtresinin temizliği gibi) genel olarak teknik destek gerekmektedir. Ekibimiz, teknik destek vermek için her zaman bir telefon kadar uzağınızdadır.

Arıza Nedenleri ve Tamir Ediliş Yöntemleri

  • Klima Sigortayı Attırıyorsa:

İç bağlantı kablolarında, ekovat sargılarında ya da besleme kablolarında kısa devre problemi ile karşı karşıya olabilirsiniz. Bunun dışında evaporatör sargıları ya da kondanser fanı kısa devreye neden oluyor olabilir. Teknik ekip, bu durumda kabloları değiştirip gerekli kontrolleri sağlamaktadır.

  • Klima Çalışmıyorsa:

Klima enerji almıyor olabilir ya da açma kapama düğmesinde temassızlık yaşanıyor olabilir. Ya da uzaktan kumanda arızası da bu duruma neden olabilir. Teknik servis elemanları bu arızada enerji geliş gidişini ve açma kapama anahtarını kontrol ederek gerekli değişim ve işlemleri yaparak sorunu çözmek için çaba gösterir.

  • Evaporatör Fan Motoru Çalışmıyorsa:

Gelen enerji yetersiz olabilir ya da şebeke yetersizliği yaşanıyor olabilir. Sistemde fazla gaz ya da ekovat arızası gözleniyor olabilir. Kondansatör arızası da yaşanıyor olabilir. Bu aşamada teknik servis elemanları 180 volt altında kalan enerji mevcutsa, sistem saf dışı bırakır. Arızalı kondansatör var ise yenilenir, röle ve gaz basıncı kontrolü sağlanır. Arıza var ise röle değiştirilir.