Menü

Sarıyer Kombi Tamiri


Sarıyer Kombi Tamiri

Pek çok sektörde olduğu gibi kombi tamiri de son derece dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Bu konuda çok ayrıntılı ve dikkatli bir çalışma gerekmektedir. İlerde daha büyük problemlere yol açmaması için profesyonel ekiple çalışmak şarttır. Kombi tamiri ihmale gelmeyecek bir durumdur. Arızanın tespiti ve onarımı için gerekli olan malzemeler tam olmalı ve çalışan işini bilmelidir. Biz, işte tam olarak sizlere bu hizmeti sunuyoruz.

Ne Gibi Arızalar Oluşabilir?

  • Basıncın Düşmesi:

Kombi basıncının 1,5-2 aralığında olması gerekir. Fakat içinde su kalmadığında basınç oranı düşer. Özellikle basınç 1’in altına düştüğünde servis çağrılması önerilir.

  • Aşırı Isınma:

Kombi çalıştığında peteklerde anormal derecede ısınma var ise filtreler tıkanmış olabilir. Kalorifer tesisatından kaynaklanan bir sorun olabileceği gibi, kombinin sıcak su soğuk su ayrıştırıcısı arızalı olabilir.

  • Su Kaçağı:

Basınç olması gerekenin üstünde ise bu sorun meydana gelebilir. Radyatörlerde hava birikmesi de bu duruma sebep olabilir, bu nedenle belli aralıklarla vanadan su boşaltımı yapılmalıdır. Halen sorun devam ediyor ise servis bakımı gerekiyor olabilir.

  • Aşırı Ses:

Kombiden anormal şekilde ses geliyor ise motorunda ya da fan sisteminde bir sorun olabilir. Ya da sıcak su soğuk su ayrıştırıcısında bir arıza meydana gelmiş olabilir.

  • Sıcak Su Gelmemesi:

Eğer kombinin üç yollu vanası arızalanmış ise, sıcak suyun bir kısmı radyatörlerdeki suya karışıyor olabilir. Özellikle kış aylarında suyun aşırı açılması da buna neden olabilmektedir.