Menü

Sarıyer Kombi Tesisatı


Sarıyer Kombi Tesisatı

Kombi tesisatı, emin ellerde yapıldığı zaman asıl işlevini yerine getirir. Düzenli, şık ve rahat tesisat çalışması adına bu işte uzman olan kişilerden yardım almak önemlidir. Firmamız, alanında yetişmiş kalifiye personeli ile her türlü mekan için kombi tesisat uygulamasını yapar; her daim yüksek kalite standardını korur.

Dikkat Edilecek Hususlar

Kombi tesisatı sırasında bazı hususlara dikkatlice yaklaşılması gerekir zira yapılacak olan tesisat düzenlemesi, uzun süreli kullanımın anahtarı gibidir.

  • Boruların Gidiş Yönü: Kombi tesisatında en önemli hususlar arasında tesisat borularının gidiş yönü yer alır çünkü tesisatı oluşturan borular ne kadar iyi düzenlenirse, o kadar kaliteli ısıl işlem gerçekleşir. Boruları, olabildiğince kısa ve düz şekilde düzenlenmeli; bu çalışma ile enerji kaybının önüne geçilmelidir. Uzun, kıvrımlı döşenecek olan tesisat boruları hem evinizi ısıtmaz hem de yüksek doğalgaz faturasına sebebiyet verir.
  • Radyatör ( Petek ) Seçimi: Kombi tesisatı içerisinde dikkat edilecek bir başka unsur: Radyatör seçimidir. Radyatör seçimi, yalnızca bir kez karşılaşacağınız durumlar arasında yer almaz. Onu nasıl yerleştirirseniz, evinizi o kadar iyi ısıtır ve yüksek doğalgaz faturalarından kurtulursunuz. Bu bakımdan her oda için aynı yapıda petek kullanmak yerine; her odanın kendine özgü yapısı adına farklı yaklaşım getirilmelidir.
  • Kombinin Seçim Yeri: Kombiyi yerleştireceğiniz yerin mutfak ve banyoya olabildiğince yakın olması gerekir. Mutfak ve banyo uzağına kurulan kombi, sıcak su temini için çok fazla enerji harcar; bu da doğalgaz faturanıza oldukça olumsuz bir şekilde yansır. Onun için iyi bir kombi tesisatı istiyorsanız, kombinizin kurulacak yerini doğru seçmelisiniz!

Kombi tesisatı konusunda Sarıyer’in her bölgesinde hizmet veren personelimiz, yaptığı işi alanında bir numara olacak şekilde hayata geçirir!